آژانس مسافرتی تهران گشت نیلی

انواع تورهای داخلی و خارجی با کمترین قیمت

انواع جاذبه‌های گردشگری

کویر ورزنه

19

ژانویه
2021

کویر ورزنه

ارسال شده توسط: javad norozi/ 610 0

کویر ورزنه

سفرهای کویری

کویر ورزنه: با فرارسیدن فصل پاییز و خنک تر شدن هوا در شهرهای سردسیر ، مناطقی که در تابستان بسیار گرم و سوزان بودند به طوری که سفر به آن مناطق در تابستان بسیار محال به نظر می آید ، در فصل پاییز در معتدل ترین حالت خود قرار دارند که یکی از آن مناطق ،مناطق کویری است.

در این مقاله می خواهیم به یکی از این کویر ها که کویر ورزنه نام دارد و در نزدیکی شهر اصفهان است بپردازیم.

بازی های مهیج

در کویر ورزنه همانند سایر کویرها می توان از لذت کویر نوردی و پیاده روی بر روی ماسه های کویر لذت برد و از تفریحات هیجان انگیز کویری مانند شترسواری، موتور سواری با موتور چهارچرخ، کویرنوردی با ماشین های آفرود و زیپ لاین و …..بهره مند گردید.

روستای ورزنه

از مزایای کویر ورزنه نسبت به سایر کویرها این است که این کویر در کنار روستای ورزنه قرار دارد که می توانید از این روستای تاریخی با جاذبه های گردشگری آن هم نیز دیدن فرمایید.

پوشش گیاهی

این کویر دارای پوشش متنوع و غنی گیاهی و جانوری است که می توانید ازدیدن آنها لذت کافی را ببرید از جمله حیواناتی که در این منطقه زندگی می کنند می توان به موش پامسواکی ، روباه شنی و …….اشاره کرد.

کویر ورزنه به کویر حسن آباد نیز شهرت دارد که علت نامگذاری آن را می توان به علت دسترسی به کویر ورزنه از طریق جاده حسن آباد اشاره کرد.

دلیل سفر به کویر

یکی از مهمترین و اصلی ترین اهداف گردشگران برای سفر به کویر دیدن منظره تماشایی و منحصر به فرد آسمان شب و پر از ستاره کویر است.

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین شاخصه های گردشگران برای سفر به کویرتماشای شب های کویر است که بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی را حتی برای عکاسی از این منظره فوق العاده به کویر کشانده تا این مناظر عالی را به هیچ وجه از دست ندهند.

اخطار!!

کویر از جمله مناطقی در ایران است که اگر به صورت انفرادی و بدون حضور یک لیدر راه بلد و باتجربه و به عنوان تور اجرا نشود ممکن است برای گردشگران خطرآفرین باشدو منجر به گم شدن آن ها در کویر گردد بنابراین مطمئن ترین و بهترین راه برای بازدید از کویر به عنوان تور کویر همراه با لیدر است.

کمپ کویری

یکی از به یادماندنی ترین خاطرات از سفر به کویر چادر زدن و اقامت در چادر است که بسیار هیجان انگیز است که البته با وجود تجهیزات کمپینگی امکان پذیر است اگرچه که اگر گردشگری تمایل به اقامت در چادر را نداشته باشد در کویر اقامتگاه های بومگردی وجود دارد که می توان برای اقامت آنجا ها را در نظر گرفت.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید