دریاچه عروس رودبار

27

دسامبر
2020

دریاچه عروس رودبار

ارسال شده توسط: مدیرسایت/ 431 0

دریاچه عروس رودبار که در قدیم به دریاچه حلیمه جان نیز شهرت داشته است در روستای حلیمه جان قرار دارد که جز شهرستان رودبار محسوب می شود. روستای حلیمه جان یکی از زیباترین و بکرترین روستاهای رودبار به شمار می رود که بستر مناسبی برای آرامش و لذت بردن از طبیعت می باشد.

دریاچه عروس رودبار شگفت انگیز

از نکات قابل تامل و اعجاب انگیز رنگ این دریاچه است که قبل از ظهر به رنگ جنگل و بعد از ظهر به رنگ آسمان می باشد که علت آن وجود وزش باد و جلبک های بومی می باشد به طوری که در صبح هنگام جلبک ها روی سطح دریاچه را می پوشاند و به رنگ سبز در می آید و در بعدازظهر به علت وزش باد جلبک ها از سطح آب کنار رفته و رنگ دریاچه به رنگ آسمان و آبی رنگ نمایش داده می شود و علت نام گذاری آن می تواند به همین علت باشد.

مسیر دسترسی به دریاچه عروس

از روستا تا دریاچه یک پیاده روی کوتاه دارد که زیبایی این دریاچه ی شگفت انگیز ارزش این پیاده روی کم را دارد.
مسیر رسیدن به این روستا و دریاچه از جاده تهران – قزوین می باشد که در ادامه به وارد ورودی منجیل – رودبار شده و پس از طی کردن مسیری وارد خروجی روستای حلیمه جان می شوید و در ادامه به زیبایی دریاچه می رسید.

کِی به این مکان سفر کنیم؟

در فصول سرد به علت شرایط جوی و مسیرگل آلود و مه آلود بودن هوا ، زمان مناسبی برای سفر به این منطقه نمی باشد و بهترین و ایده آل ترین زمان برای سفر گردشگران به این منطقه از اوایل اردیبهشت تا اواخر تابستان می باشد چون هوا بسیار خنک و معتدل می باشد و لذت سفر را دو چندان می کند.
اگر دنبال یک منطقه با طبیعت بکر و آرامش زاید الوصف می گردید که از اوقات فراغت خود به نحو عالی استفاده کنید و سفری فراموش نشدنی برایتان رقم بخور ، ما به شما دریاچه عروس رودبار رو پیشنهاد می کنیم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید