دره ستارگان قشم

27

دسامبر
2020

دره ستارگان قشم

ارسال شده توسط: مدیرسایت/ 358 0

دره ستارگان

دره ستارگان در 5 کیلومتری جزیره قشم واقع شده است و همچنین این دره ستارگان در اثر فرسایش خاک ، ماسه و سنگ ناشی ازباد و باران و رگبار به صورت کاملا طبیعی به وجود آمده است .

به عقیده تعداد کثیری از بومیان آن منطقه به دلیل شکل عجیب و غریب این دره ها بر این عقیده اند که به دلیل سقوط یک ستاره از آسمان اشکال دره به این شکل می باشد و علت نامگذاری این دره در آن زمان به همین علت برمیگردد.

عجایب هفتگانه

جالب است بدانید که به دلیل اشکال این صخره ها و خیال انگیز بودن آنها در جزیره قشم باعث شده است که که دره ستارگان به عنوان یکی از عجایب هفتگانه قشم نام برده شود که مبنی بر این شده است که تعداد گردشگران فراونی را به آن منطقه جذب کند.

شاهکار طبیعی

این دره یکی از شاهکارترین و منحصر به فرد ترین جاذبه های طبیعی ایران به حساب می آید که قدمت آن حدودا به 2 میلیون سال پیش بر می گردد.

ژئو پارک

اعجاب برانگیز بودن و دیدنی بودن این دره باعث شد که به عنوان بخشی از ژئو پارک جزیره قشم و جز آثار طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت برسد و از نکات جالب آن این است که ژئو پارک قشم تنها ژئو پارک خاورمیانه نیز می باشد.

از نظر زمین شناسی

به دلیل اینکه این دره ها به طور کاملا طبیعی و به علت فرسایش خاک و باد به وجود آمده اند ، در نتیجه لایه های آن بسیار سستند به طوری که در اثر یک رگبار یا بارش شدید باران که معمولا در این منطقه بسیار نادر اتفاق می افتد ، ممکن است تغییراتی در شکل ظاهری دره ایجاد شود.

کویری در دریا

جزیره قشم در منطقه کویری قرار دارد بنابراین همانند مناطق کویری کشورمان شب های این جزیره بسیار زیبا و غیر قابل توصیف است به طوری که در آسمان پر از ستاره و مخملی آن ، گویی که می توان ستاره ای را در دست گرفت و ستاره ها به زمین نزدیک ترن.پیشنهاد می شود شب های این منطقه را به هیچ وجه از دست ندهید.

فصل سفر به قشم

به علت آب و هوای گرم و خشک در جزیره قشم ، بهترین فصل سفر به این جزیره پاییز و زمستان می باشد.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید